Průvodcovství Kanada – Afrika / Expedice

Průvodcovství Kanada – Afrika / Expedice

Kanada – Alberta a Britská Kolumbie

Baví vás cestování, ale bojíte se jezdit sami? V Kanadě jsem pracovně strávil 6 let a zemi znám natolik, abych vás bezpečně provedl hlubokými horami či městským prostředím 🙂

Nekomerční expedice pro malou skupinku lidí v okolí Skalistých hor západní Kanady.

Afrika – Safari Botswana

Proč právě Botswana?

Do Botswany se vracím každoročně kvůli její kráse, divoké přírodě, volnosti a bezpečnosti. Kde jinde na světě zažijete nocování s divokými šelmami či ranní probuzení od procházejícího se stáda slonů. V Botswaně vás čekají jedinečné západy a východy slunce. Národní parky s hrstkou lidí a bezpečné ulice místních měst a vesnic. 

Je Botswana drahá? 

Jakékoliv safari v cizí zemi je finančně náročnější. Veškeré půjčovny drží ceny vysoko a cena letenek do Afriky je také vyšší. Ano je pravda, že safari v Jižní Africe je levnější. Proč tedy nejezdím do JAR? Jednoduše řečeno JAR není úplně bezpečná země pro cizince. Riziko krádeže je zde mnohonásobně vyšší než v ČR. Zdejší parky zpravidla lemují asfaltové silnice a většina z nich jsou dokonce z větší části oploceny. Zvířata se tak nemohou volně pohybovat jako třeba v Botswaně, kde běžně na dálnici potkáte stáda slonů. Navštívit NP v JAR s 4×4 off rodovým vozidlem a jezdit po asfaltových silnicích není taková legrace a zážitek jako brázdit solné pánve, či polopoušť v divoké Botswaně. Právě v Botswaně můžete zažít tu pravou Afriku!

Je Botswana bezpečná?

Ano, Botswana je jednou z mála zemí na světě, kde se nikdy v historii neválčilo. Místní lidé jsou velice milí a usměvaví. Naším největším nepřítelem bude sluníčko 🙂

Je v Botswaně riziko Malárie?

Ano, během deštivého období je na severu Botswany zvýšené riziko Malárie. My se však budeme pohybovat na jihu a v centrální části Botswany. Navíc je náš termín po období dešťů. Tudíž antimalarika nejsou potřeba. S komáry se setkáme jen zřídka.

Co mě na expedici čeká? 

Zbytečné psát slovy. Mrkněte na video ve 4K rozlišení.

Prosím kontaktujte mě na mailu tomas.stepan123@gmail.com